Profil

TimbreTone (čti tæmbərtoʊn) se skládá z pěti zpěváků a byl založen na sklonku roku 2012.
Naše spolupráce byla oceněna zlatým diplomem na soutěžním festivalu sborové populární hudby Jirkovský písňovar 2013, celkovým 2. místem tamtéž, 1. místem v aranžérské soutěži patřícímu našemu bývalému basu Adamovi Koubkovi a cenou Magického momentu souznění od famózní německé jazzové zpěvačky Cristin Class. Dále jsme získali bronzový diplom z mezinárodního acappella festivalu Vocal.Total v rakouském Gratzu (2014) a rok předtím nás diváci poctili 2.místem na Prague acappella festivalu. V roce 2015 jsme se rozhodli natočit naše první čistě autorské CD za pomoci Mortena Vinthera ze švédské legendární acappella skupiny The Real Group (umělecká ko-produkce a post-produkce) a growdfundingové kampaně na webu startovac.cz. V roce 2018 jsme získali v Los Angeles 2.umístění v prestižních acappella video cenách CASA a to hned ve dvou kategoriích pro náš animovaný videoklip Baltic Song. Náš repertoár zahrnuje široké hudební horizonty – od popu přes jazz až po náš milovaný folklór. Rádi též hledáme nové zvukové možnosti. Našimi nástroji jsou hlavně naše hlasy, jsme ale otevření různým dalším možnostem a experimentům. Imponuje nám technika a nápaditost světových a cappella ikon, nicméně doufáme, že styl a význam naší tvorby je jedinečný a vyjadřuje naše osobnosti.

Bývalí členové


Veronika Szutkowská

Veronika SkočdopolováVyrůstala v rodině světově známé klavírní virtuózky Květy Novotné. Od 4 let svůj hudební talent a řemeslo rozvíjela ve světoznámém sboru Bambini di Praga, kde strávila 10 let. Poté působila v různých sborech (Hlahol, Carmina Bohemica, atd.) a byla sólově vedena hlasovými pedagogy jako Jitka Soběhartová či Lydie Havláková. 10 let studovala klavír na umělecké škole, soukromě též kytaru. Vystudovala obor Biologie na Přírodovědecké fakultě UK. Zpěv a cappella v menších komorních uskupeních ji uchvátil ve 24 letech, kdy se tomuto stylu začala intenzivně věnovat. Působila v kvintetu Pragapella, v dívčím kvartetu G*apeels a od roku 2010 její hlas reprezentuje soprán ve vynikající jihlavské a cappella formaci Voxtet, která jí dala další hudební rozvoj zvláště v oblasti jazzu a swingu. Pokračováním jejího uměleckého vývoje bylo v roce 2013 založení TimbreTone a v roce 2014 začala zpívat 1. soprán v dnes již legendárním vokálním souboru Linha Singers. Zabývá se též analogovou fotografií www.verunkator.cz a v roce 2018 vydává svou první básnickou sbírku s krásnými ilustracemi Natálie Grucové: Between my waters

Tereza Rajnincová

Veronika SkočdopolováTereza Rajnincová
Je rodačkou z Trenčína. Na Slovensku založila svoji první kapelu The Haze zaměřenou na vlastní tvorbu. K jazzu se poté dostala díky spolupráci s trenčianskou kapelou Aurelius Q. Od roku 2007 žije a působí v Praze, kde vystudovala VOŠ při konzervatoři Jaroslava Ježka se zaměřením na jazzový zpěv.
V Praze její první pěvecké zkušenosti začali s Petrem Hanzlíkem, se kterým spolupracuje dodnes. Krátce poté si založila vlastní kapelu Groove Inn kde se na skladbách podílela i autorsky, 7 let zpívala jako back vokalistka s Kamilem Střihavkou a posléze i se znovu obrozeným legendárním BSP. Účinkovala v lyrikálu Michala Horáčka a Petra Hapky KUDY KAM, spolupracovala s Ondřejem Brzobohatým na první sérii seriálu GYMPL s (r)učením omezeným. S kapelou TOP Dream Company doprovázela hudební pořad Zpívá celá rodina ČT 2015. Zpívala back vokály s Václavem NOIDem Bártou nebo Kamilou Nývltovou,…
V současné době zpívá s kapelou LiveBand, hostuje v kapele Jazz Efterratt a zpívá v duu s kytaristou Karlem Bártou (Tereza a Carlos).
Dále se také věnuje pedagogické činnosti, výuce zpěvu na soukromé ZUŠ Dr. Lidinské v Berouně a na gymnáziu vede školní sbor – Joachim Barrand’s singers.

Jan Gabriel Szutkowski

Jan SzutkowskiPo základní hudební škole vystudoval violu na konzervatoři J. Elsnera ve Varšavě. Klasickému zpěvu se věnoval ve sborech (mezi jinými varšavský sbor MUSICA SACRA či Warszawskie Towarzystwo Sceniczne) a též na soukromých hodinách u Joanny Łukaszewskiej, Richarda Berkley a Lydie Havlákové. Kromě toho vedl jazz-rockovou skupinu, kde skládal, psal texty, hrál na klavír a zpíval. Projevuje též literární aktivitu (v roce 2007 vydal sbírku básni „HIPNOKRACJA“) a v roce 2009 získala jeho divadelní hra Wierciuch ceny za scénář a autorskou hudbu na festivalu malých divadelních forem – EFFKA 2009 v Piaseczně (PL). V roce 2013 debutoval ve filmové produkci „Baczyński“. Mimo hudby a literatury se věnuje též psychologii. V tomto oboru získal na Varšavské Univerzitě v roce 2011 titul magistra.

Ondřej Vašata

Ondřej VašataTento nesmělý suverén se narodil do učitelské rodiny těsně před čtvrtým říjnem onoho sametového roku. Odmala docházel do ZUŠ na hodiny klavíru. Koncem základní školy s překvapením zjišťuje, že umí zpívat. V sedmnácti vstoupil do pěveckého sdružení Campanula Jihlava. V roce 2010 stál u zrodu mužského vokálního tělesa Many-Men. Rok poté se účastnil projektu Skip Wilkins Singers a též úspěšně absolvoval konkurs do komorního smíšeného sboru Ad Libitum. Na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka studoval hru na klavír.

Václav Voslář

Václav VoslářZáklady vícehlasu získával od pěti let v ZUŠ Na Popelce. Opravdu však zpívání propadl o 8 let později pod vedením Libora Sládka v Besharmonii. Od té doby si díky přátelům z tohoto sboru vyzkoušel zpívání v různých sestavách a při rozmanitých příležitostech: S komorním Oktetem nahrál několik CD, se sborem Bohemiachor měl tu čest zpívat pod vedením Michala Hájka na vítězném festivalu Slovakia Cantat, s Pražskými pěvci poznal Rachmaninovu Liturgii svatého Jana Chrysostoma i spolupráci s Pražským filmovým orchestrem… Za další pěvecké zkušenosti vděčí např. vedoucí operního souboru HuDiPoP Monice Drdové a mnoha dalším. Ačkoliv se hudbě profesně nevěnuje a po studiu FSV UK se zabývá prací v neziskovém sektoru či veřejné správě, těší se na nové pěvecké zkušenosti a výzvy v TimbreTone.


Bývalí členové

Petra Kratochvílová

Petra Kratochvílová Hudba, tanec a umění jí byly blízké odmala. Od šesti let hraje na klavír, od sedmi tančí, od dvanácti se aktivně věnuje zpěvu (nejprve klasickému, záhy populárnímu). Již v útlém věku čtrnácti let přichází do Swing Bandu Tábor, se kterým zpívá dodnes a který považuje za svou hudební rodinu. Své hudební obzory si také rozšířila jako zpěvačka ve funk-soulové kapele Vintage. Zhruba od roku 2008 zpívá v moderní jazzové kapele Tarapaca Jazz, se kterou právě vydávají své debutové album „Voices“. Řadu let spolupracuje s profesionálním klavíristou, skladatelem a jazzmanem Jaroslavem Bártou, s nímž vystupuje v jedinečném duu s velkým podílem vlastního repertoáru. Petra rozvíjela své schopnosti ansámblového zpěvu v komorním pěveckém sboru DOMINO Tábor, ve sboru Univerzity Karlovy v Praze i na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde v roce 2013 úspěšně absolvovala v muzikálovém představení na motivy A Chorus Line uvedeném v divadle Broadway. Zpěv a cappella je pro ni novou výzvou a v TimbreTone nachází nové hudební a umělecké možnosti.

Adam Koubek

Adam KoubekVyrůstal v Mladé Boleslavi, kde se začal učit na klavír na ZUŠ. V patnácti letech začal zpívat ve sboru Paprsek, se kterým doteď spolupracuje. Zde začal chodit na hodiny zpěvu, nejdříve ke Katce Korbelové, později k Markétě Amerighi. První pěvecké zkušenosti sbíral i v kapele „The Jag“. Ještě za studií na gymnáziu začal účinkovat jako člen company v MDMB v inscenacích „Josefína“ a „Můj přítel Harvey“. V nynější době je studentem Pražské konzervatoře – obory „populární zpěv“ u Nadi Wepperové a „skladba a aranžování populární hudby“ u Pavla Větrovce. Dále studuje sbormistrovství a hudební výchovu na PedF UK. Vystupuje s Big Bandem Relax Přemysla Vlasty, účinkoval v muzikálu Sedmero havranů hudebního skladatele Pavla Trojana jr. a režiséra Pavla Ondrucha v divadle Semafor. Složil scénickou hudbu pro Východočeské divadlo Pardubice ke hře „Poslední víkend“ a pro Těšínské divadlo ke komedii „Dohazovačka“. V současné době účinkuje v muzikálu „Swingujeme, rejdíme“ režisérky Vlasty Žehrové V roce 2012 v televizní soutěži „Hlas Česko Slovenska“ došel do finálových kol v Top 20 soutěžících. V roce 2013 se účastnil jako vokalista turné „Bílé Vánoce“ Lucie Bílé.